Kahve ile olan maceramız, 1928’li yıllara dayanmaktadır. Savaş sonrası yaşanan ekonomik kriz ile birçok vatandaşımız büyük şehirlere göç etmişlerdir. Konya ili Beyşehir ilçesi Gönen Köyünden Dedemiz Seyit Ali Değerli ’nin savaş sonrası yeni yapılanmakta olan ve eski zamanlarda ticaretin kalbinin attığı, İpek yolunun üzerindeki liman Şehri İzmir’i seçmesi ile yola koyulmuştur. At arabaları ile 2 haftada İzmir’e ulaşmışlardır. Dediklerine göre, işgalden kurtulan İzmir yanmış, küllerinden dumanlar tütmekteymiş. 1928 yılında Kahve ticaretine İZMİR Peştamalcılar Çarşısında  ( şimdiki Mimar Kemalettin Caddesinde ) küçük bir dükkanda kahvenin bereketi ile zor zamanlar geride kalmıştır. 1945 yılında Mezarlık başında ( İkiçeşmelikte ), küçük bir dükkanda kahve imalatı ve ticareti ile faaliyet gösterilmiştir. 1973 yılında Seyit Ali Değerli Oğlu Hasan Değerli babasından kahvecilik (tahmis) işini devralarak, Hisarönü Eski peynirciler içinde, 50 m2’lik bir dükkanda, faaliyete kahve toptan ve perakende, işi ile devam etmiştir. 1984 Yılında Hasan Değerli Oğlu Doğan Değerli babasından bayrağı devralarak  Hisar Kahve Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ni kurmuş ve dededen toruna 3.nesil toptan kahve ticaretine devam etmiştir. 1994 yılında İzmir Gıda Çarşısında 1000 m2 ( 250 metrekare X 4 Kat ), kapalı alanda kahve ithalatı, imalatı ile toptan çiğ, kavrulmuş ve Hisar Kahve Markası ile paket kahve ticareti faaliyetine devam etmiştir.

Türkiye’de Kahve Sektöründe hep ilklere imza atarak,  Otomatik Ambalaj makinası ile 100 gr.’lık alüminyum folyo paketlerde, 250 ve 500 gr.’lık teneke kutularda öğütülmüş kahve imalatı yaparak Türkiye de bir ilk tüm marketlerdeki yerimizi aldık.  İzmir’de ilk kahve ithalatını Brezilyadan direk firmamız gerçekleştirmiştir. İzmir serbest bölgede kurduğumuz şirket ile Ege, İç Anadolu, Akdeniz bölgesi ağırlıklı olmak üzere tüm Türkiye’de kuru kahve ve çiğ çekirdek kahve ve paket kahve pazarlama servisi ağı ile hizmet vermiştir.

2015 yılında kurmuş olduğumuz Kahve Alemi Kahve Gıda İthalat ve ihracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ile Kahve ithalatı, Çiğ ve Kavrulmuş Kahve imalatı ve Toptan satışı faaliyetlerinde bulunmaktayız. Ayrıca 30 çeşit dünya kahvesi ile (Brezilya, Guatemala, Ruanda, Tanzanya, Hindistan, Etiyopya, Kenya, Kosta Rika, Meksika, Nikaragua, Kolombiya, Peru, Honduras, Vietnam, Endonezya, Jamaika, Kamerun, Havaii , Haiti, El Salvador, Ekvator, Dominik Cumhuriyet, Burundi, Panama, Papua Yeni Gine, Uganda, Malavi vs. ) Türk Kahvesi ( öğütülmüş ve kavrulmuş ), Filtre, Espresso 500 gr, 1000 g , 5000 gr’lık alüminyum folyo vakumlu ambalajlarda, müşteri isteklerine göre blend hazırlama, üretimi faaliyetlerini yürütmekteyiz.

1 En Seçkin Taneler

En Seçkin Taneler

2 Yüksek Kaliteli Ürün

Yüksek Kaliteli Ürün

3 Zengin Ürün Çeşitliliği

Zengin Ürün Çeşitliliği

4 Tazeliği Koruyan Ambalajlar

Tazeliği Koruyan Ambalajlar